Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yayıncı boğa güreşlerini göstermeyecek

  • Listed: Kasım 21, 2018 10:20 am

Escort İlan Açıklaması

İspanya’nın devlet ağı olan RTVE, yeni stilini “Yeni Nesil Hayvanlar” adlı bir bölüm altında boğa güreşi programlarını yayınlamaya ilişkin yeni yasağını listeliyor ve “boğa güreşi yayınlamayacak” diyor.
RTVE tarafından verilen nedenlerden biri, boğa güreşlerinin “genellikle saatlerce korunan veya genç izleyiciler için özel olarak korunan saatler ile örtüştüğü” dir.
Tarz defterinde, “Çocuklar, hayvanlara uygulanan şiddeti endişeyle görebilir ve bu yüzden her açıdan önlenmelidir” diyor.
İspanya, Goya, Hemingway ve Pablo Picasso gibi sanatçıları ve yazarları büyüleyen kanlı pageant gösterisi hakkında şiddetli bir tartışma gördü.
Temmuz ayında, Katalonya’nın etkili kuzey-doğu bölgesi, boğa güreşi yasaklayan ikinci İspanyol bölgesi oldu ve Kanarya Adaları’na katıldı ve 1991’de uygulamayı yasakladı.
Yayıncı, pahalı dış mekan çekimlerinde düşük kitle dereceleri ve bütçe sorunları gerekçe göstererek aylarca hiçbir programında boğa güreşi göstermedi.
Şimdi RTVE, bir çok sanatın bir sanat formu olarak kabul ettiği bir aktiviteyle bütün bağlantıları kesmeyi doğrularken, diğerleri modern toplumda yeri olmayan zalim ve arkaik bir kan sporunu düşünmektedir.
Boğalar, tarih öncesi çağlardan beri İspanya’da güçlü bir sembol olmuşlardı. İlk insan yerleşimciler, Altamira’daki – 13.000’den daha eskiler gibi- antik mağara duvarlarında, ülkenin kuzeyindeki görüntülerini boyadıklarında.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.