Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Radyasyon Glasgow’da tespit edildi

  • Listed: Kasım 9, 2018 1:00 am

Escort İlan Açıklaması

Yetkililer seviyelerin “son derece düşük” olduğu konusunda ısrar etmelerine rağmen, Glasgow’da alınan hava örneklerinde ve Oxfordshire ve Dublin’deki örneklerde radyoaktif iyot belirlenmiştir.
11 Mart’ta Japonya’yı vuran büyüklükteki 9 deprem ve tsunaminin sakatlığı olan Fukushima Dai-ichi nükleer santralinin 5 bin 500 mil uzağında bulundu.
ÜCRETSİZ HABERLER 24/7 GÜNCELLEME … TWITTER ÜZERİNDE SCOTTISH EXPRESS İZLEYİN
Vahiy, Japonya başbakanı Naoto Kan’un ülkesine İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşadığı en büyük sorunlardan dolayı boğulduğunu söyledi.
Kan, “Bu deprem, tsunami ve nükleer kaza, on yıllardır Japonya’nın en büyük krizidir” dedi. “Maksimum bir uyarı durumunda ele almaya devam edeceğiz.”

    
        
            İyot 131’de bu bölgelerden 10 yıl boyunca bu gibi zirveleri ölçmedik, çok sıra dışı.
                Dr. Michael Clark, Sağlık Koruma Ajansı’nın bilimsel sözcüsü
            

    Çevre yardım kuruluşu WWF Scotland’dan Dr. Richard Dixon, keşfin “tüm nükleer enerjinin katilini hatırlatması” gerektiğini söyledi.
Dün bütün hava ülkelerine radyoaktif bir havaya çarptığında, hava örnekleri dün İngiltere’de test edildi.
Bununla birlikte, uzmanlar, iyot 131’e rağmen insanlar ve çevre için riskleri canlandırdılar.
Yeterli düzeyde radyasyona maruz kalmak kanser, kardiyovasküler hastalık ve diğer yaşamı tehdit eden sağlık sorunlarına yol açabilir. Risk, çocuklarda yetişkinlere göre daha yüksektir.
Sağlık Koruma Ajansı’nın bilimsel sözcüsü Dr. Michael Clark, İngiltere’de radyoaktif iyotun bulunmasına rağmen, seviyelerin Fukushima’dan geldiğini belirtmek için yeterince yüksek olduğunu söyledi.

    Şöyle dedi: “10 yıldır bu bölgelerdeki gibi iyot 131’deki tepeleri ölçmedik, bu çok sıradışı. Ancak dozlar oldukça düşüktür, çünkü radyasyon o kadar belirgindir ki, seviyeler çok küçük olsa bile onu alabiliriz.
“Neyin peşinden gideceğini tahmin edemeyiz, hava durumu da dahil olmak üzere birçok şeye bağlıdır.”
Kirlenme, Glasgow’daki Güney Genel Hastanesi, Oxfordshire ve Dublin’deki Chilton yakınlarında alınan hava örneklerinde bulundu.
Radyoaktivite bugüne kadar İtalya, İspanya, Fransa, İsveç, Norveç, Almanya ve Rusya’da tespit edilmiştir.

    İskoç Çevre Koruma Ajansı (SEPA) ‘dan Dr James Gemmill de seviyelerin endişe yaratmayacak kadar düşük olduğunu vurguladı.
Dedi ki: “Algılanan iyot konsantrasyonu çok düşüktür ve halk ya da çevre için endişe vermez. Bu radyonüklidin bu kadar düşük bir konsantrasyonunun saptanması, radyoaktif maddeler için sürveyans programının Birleşik Krallık’ta ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.
“SEPA, İskoçya’da radyoaktivite için sürekli bir izleme programına sahiptir ve bu süre zarfında süregelen kamu güvencesini sağlamak için inceleme seviyesini artırmıştır.”
Ancak dünyanın en iyi bağımsız nükleer uzmanlarından biri, radyasyon seviyelerinin “halk için endişe duymadığını” söylemekten dolayı ajansı eleştirdi.

    Rus denizaltısı Kursk’un kurtarılmasını denetleyen ve Fukushima fabrikasını ziyaret eden Dr John Large, bu varsayımı yapmak için halka açık olması gerektiğini söyledi.
Şöyle dedi: “Tabi ki risk küçüktür, ancak kabul edilebilir olup olmadığına karar vermek ve SEPA gibi örgütlerin gerçekte maruz kaldıklarını belirlemek için soru sormak kamuya bağlıdır.”
Mühendisler, Fukushima fabrikasını tsunami tarafından vurulduktan sonra sakatlandığından kontrol altına almak için mücadele ediyorlar. Radyasyon sızıntıları, haftalar sonra tehlikeli derecede yüksek seviyelerde kaydedilmektedir.
Dün deprem ve tsunamiden gelen ölüm sayısı 11.168’de 16.440 kişi kayıptı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.