Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

İskoç Kütüphanesi, Kralın Konuşmasının ardındaki gerçeği ortaya çıkardı

  • Listed: Kasım 7, 2018 11:29 am

Escort İlan Açıklaması

Colin Firth’ın Oscar ödüllü filmi The King’s Speech’de oynadığı monarch, konuşma alışkanlığını alışılmamış terapist Lionel Logue’nin yardımıyla aştı.
İskoçya Milli Kütüphanesi’ndeki (NLS) kötülük, Logue’nin adresinin, arşivleri NLS’de tutulan John Murray yayınevi hanedanının bir parçası olan John Murray V tarafından saraya aktarıldığını ortaya çıkardı.
Yeğeni John “Jock” Murray VI, Logue tarafından bir kekeme için başarılı bir şekilde tedavi edildi ve Murray’in, arkadaşı Lord Stamfordham’a, Logue’nin kraliyet ailesine sunulduğu yönündeki tavsiyesiyle oldu.
18 Mayıs 1925 tarihli mektup, Kral George V’in özel sekreteri Baron (Lord) Stamfordham’dan, John Murray’e, Logue’nin “York’un halkının Dükü’ne geçeceğim” adresi için teşekkür etmesinden geliyor.
York Dükü, kardeşi Edward VIII’in kovulmasından sonra Kral oldu.

    NLS’deki kıdemli küratör David McClay şunları söyledi: “Kral George VI ve Lionel Logue arasındaki tanıtımın, Kralın Konuşması filminin başarısından sonra nasıl gerçekleştiğine dair bir sürü spekülasyon olmuştur.
“John‘ Jock ’Murray VI’nın karısı Diana geçtiğimiz günlerde Logue’nin kocasına amcası tarafından Saray’a getirildiğini ve koleksiyonumuzdaki bu harika öğenin bu iddiayı doğruladığını hatırlattı.
Kralın konuşma ve konuşma terapisti arasındaki ilişkinin hikayesi olan Kralın Konuşması, Pazar günü Oscar’larda büyük beğeni topladı. Firth en iyi oyuncu seçildiğinde en iyi resim ödülünü kazandı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.