Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Astronotlar uzay yürüyüşü için vites

  • Listed: Kasım 20, 2018 4:11 am

Escort İlan Açıklaması

Uçuş kontrolörleri, Discovery’nin altı astronotuna verdiği demeçte, mekiğin, son tahliyesini nispeten zarar görmeden yaptığını ve önümüzdeki hafta sonu sökülmeden önce başka denetime gerek olmadığını söyledi.
Nasa yetkilileri, yakıt deposunu terk eden ve Discovery’nin karnına çarpan bir yalıtkan köpüğün bir kısmından herhangi bir hasar görmediklerini söylediler. Perşembe günkü açılışta tanktan en az dört parça döküntü çıkarıldı, ancak hiçbiri bir güvenlik sorunu yaratmadı.
Discovery’nin yakın yaklaşması sırasında Uluslararası Uzay İstasyonundan yakalanan 300’den fazla dijital fotoğraf, mekiğin termal zırhının herhangi bir deformasyondan arınmış olduğunu doğruladı. Resimler hala analiz ediliyor, ancak ciddi bir şey çıkmadı, uçuş direktörü David Korth.
Mekik komutanı Steven Lindsey ve ekibi, gece geç saatlerde, yörüngedeki laboratuvara bir ekipman platformu kurmak için uyuduktan sonra, yatmak zorunda kaldılar. Bir kez, 12 yörüngedeki astronotlar Discovery’den uzay istasyonuna taze malzemeleri götürmeyi ve bu hafta için planlanan ilk ikisi olan Pazartesi günü uzay yürüyüşüne hazırlanmaya hevesliydi.
Bu, 39 misyonun 26 yıl boyunca yayılmasından sonra Discovery’nin son uçuşu. Mekiğe, bir haftadan daha uzun bir sürede Dünya’ya döndüğünde ve Smithsonian Enstitüsü’ne gönderildiğinde emekli olacak.
İki lansman kaldı – Nisan ayında Endeavor ve Haziran sonunda Atlantis.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.